29 kwietnia

Nasi ludzie dotarli do pewnego starego badacza historii Lublina - interesującego się zwłaszcza wydarzeniami, które miały miejsce przed III wojną światową. To właśnie on przekazał nam pewien list. Oto i on:

Ysw dtsdam,

kwcz orztegs caksiwelz pksnz a tzdsocw nz iweoc, wa lrso kubuje owe i oapetznwu i orztmch dawejzch. Okmoazkey sd cwsrlw ysjej bzblw, ae gdaweo i Kubkwnwe ultmrm jeor nsonwl wnfstyzcjw a izanmyw dsluyenrzyw optaed isjnm. Srtamyzkey sd nwej cwzg cmft, keca lsypkernwe nwe iwey, cs a nwy atsbwc - ysae Izy owe udz? Srs w sn:
Pwecdaweowzr jeden ltsplz diz caretm daweiwec diz daweiwec diz
Dizdaweocwz diz ltsplz pwec oaeoc owedey oaeoc caretm sowey

Psisdaenwz!

dt Hstzcm Nsistmbnm


Rozszyfrujcie list doktora oraz postarajcie się rozwikłać, zawartą w nim, zagadkę.29 kwietnia

Dowódcy Grup Operacyjnych!

Dzisiaj spotkacie się z ambasadorem, o którym to informowaliśmy Was w ostatnim liście. Pamiętajcie, by zachować pełną klasę i nie dać się na sztuczki niemieckiego dyplomaty. Oczywiście na samo spotkanie obowiązuje wyjściowy strój, lecz musicie pamiętać, że (prawdopodobnie) będziecie zmuszeni do działania w terenie. Pamiętajcie o notatce, którą zdobyliście wczoraj od ludzi Śliwocha – uwzględnijcie zawarte w niej informacje. Pieniądze, które będą potrzebne podczas „negocjacji” z ambasadorem będziecie mogli odebrać dziś od godziny 10:00 ze skrytki. Ukryte będą pod schodami prowadzącymi do L’Hotelu (wejście od ul. Podwale). Umówcie się kto z Was wyciągnie je ze skrytki.


28 kwietnia

Wczoraj udało nam się dotrzeć do jednego z ostatnich „wiedzących”. Obiecał, że spotka się z wami dziś w Parku Saskim – przy muszli. Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się (niedługo po skontaktowaniu się z nim), że członkowie Zakonu Sztukmistrzów Królewskich dokonali porwania naszego przyjaciela. Ze wstępnych informacji, które zdobyli nasi obserwatorzy wynika, że członkowie pewnej organizacji przestępczej (mafii związanej z Zakonem??) więżą go gdzieś w Lesie Sławinkowskim.
Akcja odbicia przewidziana jest na godzinę 18:00 (jej kryptonim to "Kaduceusz"). Spotkajcie się zatem o tej godzinie na skraju lasu (przy ulicy Skowronkowej). Na miejscu będzie jeden z obserwatorów Departamentu, który zaprowadzi was do kryjówki bandytów.

PRZYBĄDŹCIE JAK NAJLICZNIEJ! LICZY SIĘ KAŻDY CZŁOWIEK!

Niewykluczone, że gdy uda wam się uwolnić "wiedzącego", to otrzymacie od niego cenne informacje.


27 kwietnia

Wczoraj podczas wizyty w jednej z miejskich bibliotek naszego dowódcę – hr. Zamoyskiego – spotkała niezwykła historia. Otóż, podeszła do niego pewna starsza kobieta, która ukłoniwszy się, podała mu pewną wiadomość. Nim hrabia się obejrzał, ślad po niej zaginął.
Oto co znalazł w liście:

W mieszkaniach na ulichach: Rynek 13, Krakowskie Przedmieście 50, Aleje Racławickie 1, Głowackiego 3/5 m.26, Baśniowej 7/5 mieszka pięciu ludzi.
Stojąc w punkcie: Radzyńska 3, mieszkania te widać w jednej linii (Rynek 13 po lewej stronie, a Baśniowa 7/5 po prawej). Oznaczamy je kolejno od lewej do prawej liczbami od 1 do 5. W ten sposób lokator mieszkania nr 1 (Rynek 13) ma sąsiada po prawej stronie, czyli lokatora mieszkania nr 2. Mieszkaniec domu nr 2 ma sąsiada po prawej stronie (nr 3) oraz po lewej (nr 1). I tak dalej.
Ludzie mieszkający w tych domach trudnią się pięcioma różnymi zawodami (każdy innym), piszą pięcioma różnymi przyborami do pisania (każdy innym), ubierają się w pięciu różnych kolorach (każdy w innym), poruszają się pięcioma różnymi środkami transportu (każdy innym) oraz mają zwyczaj chować swoje listy w pięciu różnych miejscach (każdy w innym).

Zadaniem jest ustalenie, w którym mieszkaniu chowa się listy pod wycieraczką!

1. Kelner mieszka na ul. Rynek 13.
2. Dozorca pisze piórem.
3. Dom, którego lokator pisze ołówkiem, znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu, w którym pisze się cienkopisem.
4. Szlachcic ubiera się na pomarańczowo.
5. Właściciel samochodu mieszka obok człowieka, który swoje listy chowa pod parapetem.
6. Lokator, który pisze długopisem, jeździ motorem.
7. Żołnierz jeździ tramwajami.
8. Mieszkaniec środkowego domu ubiera się na granatowo.
9. Właściciel samochodu ma sąsiada, który ubiera się na biało.
10. Człowiek, który jeździ rikszą, chowa swoje listy w szkatułce.
11. Biurokrata chowa swoje listy w sejfie.
12. Kelner mieszka obok osoby piszącej flamastrem.
13. Ten, kto chowa swoje listy na strychu, mieszka obok osoby piszącej długopisem.
14. Ten, kto jeździ rowerem, ubiera się na zielono.
15. Ten, kto pisze ołówkiem, ubiera się na czarno.


Postarajcie się rozwikłać tę zagadkę – niewykluczone, że to wiadomość od „wiedzących”, więc nie zawiedźcie. Może to umożliwi nam zdobycie kolejnych, niezwykle cennych informacji? Może rozwiązanie zagadki wskaże Wam, gdzie powinniście się udać?


26 kwietnia

PMANCUMJENC K INCZBCDIRA SPYZCENC.

PKWKDZCINM!


25 kwietnia


Jest rok 600 najnowszej ery. Świat powoli odbudowuje się ze zniszczeń, powstałych w wyniku III wojny światowej. Konflikt wybuchł, gdyż władzę w państwach atlantyckich przejęła starożytna organizacja – Zakon Sztukmistrzów Królewskich. Jej działacze od zarania dziejów ingerowali w losy świata, Europy, Polski, ale i także naszego miasta. Po zakończeniu konfliktu zeszli do podziemia, lecz atmosfera w Europie znów robi się napięta. Na Starym Kontynencie ostały się tylko najpotężniejsze mocarstwa: Cesarstwo Iberii i Italii, rządzone przez ród Burbonów, Unia Republik Nordyckich, Federacja Niemiecka, Republika Zjednoczonej Brytanii, Związek Bałkański oraz Rzeczpospolita Polska. Po staremu polityką europejską interesują się: Imperium Rosyjsko-Chińskie (pod rządami Władimirowiczów) oraz Stany Zjednoczone Obu Ameryk. Zdaje się, że Zakon zdobywa coraz większy wpływ na władzę w osłabionych Wielką Wojną państwach…

Dowództwo wydziału II Departamentu Wywiadu, dla którego pracujecie, zdobyło informację o „wiedzących”, czyli o potomkach ludzi, którzy przed wybuchem III wojny światowej zbierali informacje o Zakonie oraz jego poczynaniach, które doprowadziły do wybuchu konfliktu uderzającego bezpośrednio w całą ludzkość. Co więcej, przechowują oni informacje o wydarzeniach historycznych ze starej ery, o których pamięć próbował podczas wojny zatrzeć Zakon. Notabene, wiemy – dzięki „wiedzącym” - także o planowanej z rozmachem akcji Zakonu, która jeśli dojdzie do skutku może gwałtownie wstrząsnąć obecnym porządkiem polityczno-społecznym. Jeśli uda nam się zdobyć te informacje, nie tylko uzyskamy wiedzę o działaniach Zakonu, która pozwoli nam na jakiś czas uspokoić sytuację oraz udaremnić ich plugawe plany, ale także zdobędziemy wiedzę o historii i kulturze naszych przodków.25 kwietnia

ZASADY GRY


1. Zadania będą się pojawiały codziennie, pora oraz forma przesłania wiadomości może być różna. Bądźcie czujni!

2. Liczba osób, biorących udział w poszczególnym zadaniu może być dowolna (naturalnie wskazany jest jak najliczniejszy udział). Jednakże każdy członek zastępu musi wziąć udział w grze przynajmniej jednego dnia.

3. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół może być potrzebny w przyszłości – do rozwiązywania kolejnych zadań.

4. Oceniana będzie zaangażowanie oraz czas, w jakim wykonywane będą zadania. Po poprawnym wykonaniu zadania otrzymacie specjalną nagrodę.

5. Codziennie (zaczynając od soboty) należy składać raport z działań, jakie zostały podjęte danego dnia. W skład raportu mają wchodzić wszelkie informacje oraz dokumenty, które danego dnia uzyskano oraz krótki opis działań podjętych przez Waszą Grupę Operacyjną. Raport należy wysłać na mail (departament.wywiadu@gmail.com) do godziny 22:00!

6. Jedyną drogą kontaktu z Departamentem jest powyższy adres mailowy.